Meetupy

Meetup

Dzisiaj byłem na jednym z meetupów . Meetupy to luźne spotkania grupy osób pasjonujących się tym samym. Sam pamiętam, kiedy znajomy zabrał mnie na pierwsze takie spotkania (dzięki Seba). Na początku nie byłem specjalnie przekonany, ale dałem się namówić, mimo iż mój wewnętrzny introwertyk mówił zostań w domu po co Ci to. Obecnie bardzo się z tego cieszę. Dzięki meetupom z DataCommunity jestem w miarę na bieżąco z MS SQL Serverem, z którym zawodowo od dłuższego czasu nie mam styczności (no cóż projektów się nie wybiera). Takie spotkanie z ludźmi, którzy żyją tą technologią czy zagadnieniem co ty, daje naprawdę olbrzymiego kopa motywacyjnego. Zazwyczaj jest chwila na poznanie z uczestnikami czy prelegentami. W wielu dyskusjach można brać udział zarówno czynny jak i bierny przysłuchując się tym wspaniałym usecase-om. Bardzo szybko do pierwszego meetupa dołączył kolejny. Szczęśliwy traf chciał, że akurat w moim mieście swoją działalność rozpoczęła Śląska Grupa Microsoft, gdzie chodzę regularnie i od pewnego czasu zajmuję się uwiecznianiem tych wspaniałych spotkań. Meetupy przez swoją lokalność zazwyczaj są niewielkie i ściągają ludzi z okolicy.

A może prelegent?

Meetupy mają też swoje drugie oblicze. Oblicze zostania prelegentem i przekazania swojej wiedzy szerszej publiczności. Taki lokalny meetup z pewnością jest dobrym sposobem na rozpoczęcie swojej przygody z byciem prelegentem. A jak to wygląda dokładnie mam nadzieje opisać jeszcze w 2018 roku, kiedy sam się zdecyduje na taki krok.

Czas

Udział w meetupach i konferencjach jest formą spędzenia czasu i poznania nowych ludzi  i zabiera czas. Aktualnie biorę udział w 2 różnych meetupach i zazwyczaj udaje mi się zapisać na 4- 5 darmowych konferencji w mojej okolicy. Same meetupy zajmują mi około 8h miesięcznie, a udział w konferencji to zazwyczaj większość dnia wyrwana z kalendarza. Czy warto? Z pewnością i jeśli masz jakieś obawy spróbuj. Weź znajomych z pracy, szkoły czy uczelni. Zobacz, co masz do stracenia maksymalnie kilka godzin jeśli Ci się nie spodoba, a do zyskania sporo ciekawych doświadczeń i masę pozytywnej energii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *