Drugi tydzień blogowania – retrospekcja

Za mną drugi tydzień codziennego blogowania. Trudny tydzień, gdyż czasu było bardzo mało na jakiekolwiek aktywności. Pora więc na podsumowanie
i retrospekcję tego gorącego tygodnia.

Good

Codzienne blogowanie w tym tygodniu utwierdziło mnie w przekonaniu, że ma to dobry wpływ na moją osobę.

  • Podniosła się moja swoboda w pisaniu. Coraz łatwiej mi składać te zdania. Czas poświęcony na próby wyrażenia siebie nieco się skrócił. Zdecydowanie mniej czasu wybierałem tematy (nie wiem czy to zasługa codziennego pisania czy po prostu konieczność przy tak napiętym grafiku tygodniowym)
  • Kreatywność wzrosła, to zapewne spowodowane jest tym, iż na szybko musiałem znaleźć krótkie w opracowaniu tematy. Co pewnie osoby czytające bloga były w stanie zauważyć, że ostatnie kilka wpisów było bardzo krótkie i bez kodów źródłowych.

Niestety w tym tygodniu ilość dobrych rzeczy nie jest duża, ale dałem radę przejść przez ten trudny tydzień i liczę, że będzie tylko lepiej.

Bad

Jak już kilkukrotnie napisałem tydzień był ciężki, jednakże tych złych rzeczy nie jest tak dużo.

  • Brak czasu i konieczność wybierania prostszych i krótszych tematów. Z tym punktem niewiele da się zrobić tak po prostu musiało być.
  • Pomysł z listą tematów zupełnie nie wypalił, tydzień był tak dynamiczny, że tematy musiałem wybierać każdego dnia zgodnie z ilością wolnych chwil.
  • Posty na zapas również nie dały rady, nie powstał ani jeden post napisany wcześniej i z perspektywy czasu widzę, iż nie miałoby to sensu. Do końca wyzwania, kiedy posty pojawiać się będą codziennie po prostu będę wybierał tematy takie, które zdołam w pełni opracować w założonym czasie na napisanie posta.
  • Braku materiałów uzupełniających jak kody źródłowe. Będę chciał do tego wrócić jak tylko czas pozwoli.

Improvements

W tym tygodniu nieco więcej rzeczy do poprawki, niż tych dobrych. Na ten tydzień w planach tylko jedna rzecz do poprawki, a mianowicie materiały dodatkowe. Chciałbym, żeby do postów technicznych były odpowiednie projekty na githubie. Projekty te powinno pokazywać przynajmniej kod zawarty w przykładach, ale także jeśli to możliwe alternatywne czy obszerniejsze wykorzystanie poruszanych tematów.

FeedBack

Moje postrzeganie tego wyzwania nieco się zmieniło. Samo pisanie każdego dnia rozwija mnie jako osobę, jako autora tych treści. Opinie o tym co robię są różne, jedni twierdzą, że to wszystko już jest i nie zaprzeczam, jest było pewnie opisane wielokrotnie, ale czy to oznacza że nie mogę również tego opisać ? Pytanie to pozostawiam otwarte.  Ja uważam, że dla mnie jest to świetny sposób na ćwiczenie umiejętności pisania. Niekiedy trafiają do mnie pytania o to czy mógłbym dodać coś więcej i będę się starał to robić. Jak do tej pory mam informacje o tym, ażeby opisać szerzej jak uszeregować bloki catch oraz jak stworzyć własny wyjątek. Tematy te na pewno poruszę w najbliższej przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *